|

230 kiloluk Barış, kelepçe istiyor!

Mustafa İNSAN

Mersin ’de 10 yaşındayken obezite hastası olan 33 yaşındaki Barış Aykanat 230 kiloya ulaştı. Aykanat, midesine kelepçe takılması gerektiğini, bunun içinde 3 bin YTL ’ye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Balık pazarında balık temizleyerek günde 20 YTL kazanan Barış Aykanat, bir süre önce ayaklarındaki morarma üzerine hastaneye gitti. Kiloları nedeniyle sağlık problemi yaşayan Aykanat’a midesini küçültmek için bu organın girişine kelepçe takılması tavsiye edildi. Ancak, yeşil kartın mideye kelepçe operasyonunun bedeli olan 3 bin YTL ’yi ödememesi nedeniyle bunu gerçekleştiremediğini anlatan Aykanat, “Böyle giderse çok fazla yaşamadan öleceğimi söylediler. Artık kilo almak istemiyorum. Zayıflamak, kilo verip, normal sağlıklı insanlar gibi yürümek istiyorum“ dedi.

Aykanat`ın birlikte yaşadığı annesi 55 yaşındaki Nazlı Aykanat da, “Oğlumun durumuna çok üzülüyorum. Üzüntüden felç oldum, sol kolum tutmuyor. Hayırseverlerden destek bekliyoruz“ diyerek yardım isteğinde bulundu.

2008-01-18 Milliyet

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=2519

Yazar . Ara 26 2009. Kategori Basında Mide Kelepçesi, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,