|

8 yaşında 100 kilo

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, Neriman ve İsmail Soysal çiftinin çocukları 8 yaşındaki Taha Soysal, son 1 yıl içinde hızla kilo alarak 100 kiloya ulaştı.

İşsiz olan 48 yaşındaki İsmail Soysal, aşırı kiloları nedeniyle yürümekte zorlanan oğlunun tedavisi için yardım istedi.

Ereğli’de oturan işsiz İsmail ile ev kadını 28 yaşındaki Neriman Soysal’ın 2 çocuğundan biri olan Taha Soysal, 1 yıl öncesine kadar 60 kilo civarındayken, şu anda 100 kiloya ulaştı.

Okula başlayamayan Taha Soysal, konuşma güçlüğü çektiği için gittiği rehabilitasyon merkezini, kilolarından yürümekte zorluk çekmesi nedeniyle bıraktı. Anne ve babasının yardımıyla yürüyebilen Taha, tek başına yürümeye kalktığında ise dengesini sağlayamıyor ve yere düşüyor.

Günde 5 öğün yiyor

İsmail Soysal, doğduğunda 3 kilo 75 gram olan oğlunun, 2 yaşından sonra yavaş yavaş kilo almaya başladığını söyledi. Oğlunun, 2 yaşından sonra aşırı yemek yemeye başladığını belirten Soysal, “Günde 5 öğün yemek yemeye başladı. Yedikçe de normal kilosunun üzerine çıktı. Kola, bisküvi, çikolata, şeker, dondurma, ballı ekmek en sevdiği yiyecekler. Vermediğimiz zaman kafasını duvarlara vuruyor, kendine zarar veriyor, 3 yaşındaki kardeşini dövüyor. Biz de isteğini yerine getirmek zorunda kalıyoruz ve yemek veriyoruz. Kendisine zarar verdiğinde, oğlumu bizim dövdüğümüzü sanacaklar diye de korkuyoruz” dedi.

Özellikle son 1 yıl içinde aşırı kilo alan oğlunun şu anda 100 kiloya ulaştığını belirten İsmail Soysal, “Hastaneye gittik. Oğlumu yatırdılar. Ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi yarım kaldı. Diyet programı verdiler. 2 ay diyeti denedik, ama zayıflama olmadı. Biz de kendi haline bıraktık” diye konuştu. Mutfak masraflarının aylık 800 lirayı bulduğunu belirten İsmail Soysal, babasının emekli maaşı ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden aldıkları para yardımıyla geçinmeye çalıştıklarını söyledi. Çaresizlik içinde olduklarını belirten İsmail Soysal, oğlunun bir hastanede tedavisinin yapılabilmesi için hayırseverlerden yardım istedi.

Neriman Soysal da kendisine verilen yiyecekleri çok hızlı bir şekilde tüketen oğlunun, kiloları nedeniyle gözlerinin de kapanmaya başladığını belirtti.

Kaynak : İlhan ÇETİN / DHA

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=19947

Yazar . Oca 17 2011. Kategori Beslenme Ve Diyet Haberleri, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,