|

Blend-a-dent toplatılıyor

Almanya’da, bakteri bulaştığı tespit edilen ve takma dişlerin damağa yapıştırılmasında kullanılan “blend-a-dent” marka kremler piyasadan çekiliyor…..

Berlin- Kremleri üreten “Procter & Gamble” şirketinden yapılan açıklamada, vatandaşlara “blend-a-dent Super-Haftcreme extra stark-frisch” adlı ve 0209 numaralı kremlerin kullanılmaması çağrısında bulunuldu.

Bu kremlerin satışlarının durdurulduğu, Gross-Gerau kentindeki işletmede yapılan kontroller sırasında sözkonusu kremde bakterilerin tespit edildiği ve bunların özellikle kronik akciğer hastası olan ya da bağışıklık sisteminin zayıf olduğu insanlarda ciddi enfeksiyonlara yol açabildiği belirtildi.

Ne kadar kremin piyasadan çekilmesi gerektiğinin henüz bilinmediği ancak bunların yerine başka kremlerin sipariş edilebileceği ifade edilen açıklamada, bu kremi evlerinde bulunduranların da, bunları kullanmamaları istendi.

A.A

Kaynak : CUMHURİYET PORTAL

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=16166

Yazar . Ağu 28 2010. Kategori Ağız Ve Diş Sağlığı Haberleri, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,