|

Botox Uygulaması Hiperhidrozis

Botulinum toksininin bir diğer uygulama alanı ise Terleme yani tıbbi terminolojide Hiperhidrozis olarak adlandırılan tabloda kullanımıdır. Terleme özellikle yaz aylarında herkesi rahatsız eder, ancak bazı hassas bünyelerde kışın dahi aşırı şekilde olabilen bu durum sosyal açıdan çok fazla soruna neden olur ve kişinin yaşam kalite-konforunu kötü anlamda etkiler. Terleme bazı kişilerde yapısal bir durum iken, diğerlerinde kullandığı ilaçların yan etkisi şeklinde veya başka bir hastalığın semptomu şeklinde de olabilir.

Terlemeyi çözebilmek için cerrahi yöntemler de dahil değişik tedaviler uygulanmıştır. Kanımca hastayı negatif manada en az etkileyen, hızlı ve etkili bir yöntem olan Botox uygulaması tüm bu yöntemler arasında en mantıklı olanıdır.

Botoxu terlemeyi önlemek amacıyla koltuk altına, avuç içlerine ve ayak tabanına sıklıkla uyguluyorum. Bu işin mantığı deri içerisindeki ter bezlerinde terlemeyi oluşturan sinirsel iletiyi durdurmaktır. Dolayısıyla terlemede durmaktadır. Sık aralıklarla uygulanan ilaçtan sonra bir hafta içinde etki görülür. Uygulamanın etki süresi 6-12 ay aralığındadır.

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=750

Yazar . Ara 8 2009. Kategori Botox Uygulaması, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,