|

Burun Estetiği Öncesi

Burun estetiği ameliyatını bana göre iki nedenden dolayı yapabiliriz. Birincisi burunda estetik açıdan bir şekil bozukluğu olmalıdır. İkincisi ise nefes alma fonksiyonunda sorunların olmasıdır. Burundaki şekil bozukluklarının rahatsız edici olması durumu kişinin bulunduğu topluma, sosyal normlara ve psikolojik durumuna göre değişiklik gösterir. Bence kişinin şekil bozukluğundan dolayı hissedeceği en ufak sıkıntı ameliyat olması için yeterli bir nedendir. Dünya Sağlık Örgütü ‘hastalık’ tanımlamasını şu şekilde yapmaktadır. Hastalık: kişinin kendini bedenen ve ruhen sağlıksız hissetme halidir. Kişi aynaya baktığı zaman burun şeklinden rahatsızlık hissediyorsa bu durumu hastalık olarak kabul etmek gerekir.Bu hastalığın tedavisi ise burun estetiği (Rhinoplasti) ameliyatıdır.

İyi yapılmış burun ameliyatından sonra oluşan sonuç yüz şekline ve oranlarına uygun olmalıdır. Burun ameliyatlarında herkese aynı tekniği uygulayıp birbirinin aynı burun yapma döneminin artık kapanması gerekmektedir. Herkesin yüz şekli diğerinden farklı olduğu için sonuçlarında aynı olmaması gerekir.

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=760

Yazar . Ara 8 2009. Kategori Burun Estetiği, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,