|

Duygularınızı yemeyin!

Duygusal açlığınızı fiziksel açlıkla doyurmaya çalışmak, kilo almanın yollarından biri.

Bundan kurtulmak için hangi duyguların yemeğe yol açtığını bulmanız gerekir

Merhaba,

37 yaşındayım. Ergenlikle başlayan kilo sorunum var. Yemekten hırsını çıkaran, sorunlarını yiyerek unutmaya çalışan duygusal biriyim. Sekiz yıl önce kalori hesaplayarak 114 kilodan 70 kiloya düştüm. Sadece diyet değil, uzun yürüyüşlerle bunu başardım. Fakat zamanla verdiğim kiloları geri alarak eski günlerime döndüm. Nisan ayından beri yine diyet ve yürüyüş yapıyorum, şu anda 92 kiloyum. Normal bir kiloya düşmek ve orada sabit kalmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum. İ.A./Bursa

Merhaba, İ.A. Hanım,

İstediğinizde başarılı bir şekilde kilo verebildiğinizi anlıyorum ancak üzüldüğünüzde, sıkıldığınızda ve öfkelendiğinizde ilk vazgeçtiğiniz kendi bedeniniz oluyor. Burada belki de ifade edilemeyen duygular kendini kilo olarak gösteriyor. Duygulara bağlı olarak yemek yeme sendromundan kurtulmanın en önemli anahtarı ‘farkındalıktır’. Bu farkındalığı kazanmak için kişinin kendisini tanıması, hangi duygularının yemek yeme ihtiyacına sebep olduğunu anlaması gerekir. Diyetin yanı sıra duygularınızı ifade etmek çok etkili olacaktır. Sizin için hazırladığımız örnek beslenme programını aşağıda bulabilirsiniz.

Dilara Koçak

Kaynak : MİLLİYET GAZETESİ

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=19306

Yazar . Ara 20 2010. Kategori Beslenme Ve Diyet Haberleri, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,