|

Estetik Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir ? 

Gülüş tasarımı insan güldüğünde kendi istediği gibi bir gülüşe sahip olması için yapılan hem estetik diş hekimliği hemde ortodonti tedavilerinin birleşimi ile kombine diş estetiği yapılması ile olur. Dudak yapısı ile dişlerin asimetrik olarak birbirine dengelenmesi ile taçlanır ve final netice alınır.

Kadın veya Erkek Gülüş Tasarımı Olabilir Mi ? 

Hem kadınlarda hemde erkeklere yapılan gülüş tasarımı estetiği vardır. Tabi ki bazı temek farklılıklar olabiliyor. Bunların en başında kadınlar da daha oval olan diş yapısı erkeklerde biraz daha keskin hatlara sahip olabilir. Bu tamamen kişinin yüz ve dudak yapısı ile alakalıdır. Kimse için aynı tedavi uygulanmaz. İllaki kişiye özel gülüş tasarımı yapılarak daha güzel gülüşler hedeflenir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır ? 

Gülüş tasarımı yapılmadan önce mutlaka bazı ağız içi filmleri çekilir. Bu filmlere göre ise, ağız içinde hangi bölgelere müdahale edilecek bunlar hesaplanır. Hasta gülerken dişlerinin ne kadar görünmesini istiyorsa o kadar bir diş uzatma işlemi yapılır.

Diş etlerine lazer ile müdahale edilerek diş etleri yukarıya bir miktar genelde alınır. Bu işleme pembe estetik denir. Bu dişlerin daha uzun görünmesini sağlar. Bazende uzatma yapılabilir. O da lamine porselen dolgular ile sağlanır.

Dişlerde renk kaybı var ise, mutlaka diş beyazlatma işlemi yapılır. Bu işlem ile beraber eğer dişlerde bir dizayn sıkıntısı yani ortodonti tedavisi ihtiyacı var ise, bu tespit edilerek dişer ilk önce düzeltilir estetik bir form kazandırılır. Yapılması gereken estetik dolgular var ise, eksik dişler doldurulur. Bu söylenenler sadece ihtiyaca göre yapılır veya yapılmaz.

Hiç Dişi Olmayana Gülüş Tasarımı Yapılır Mı ? 

Kalıcı dişleri çıkmış erkek veya bayan tüm hastalar için gülüş tasarımı estetik olarak yapılabilir. Ağzın içinde hiç dişi olmayan hastalarımız ise, implant uygulamasından geçerek ağız içinde diş kazandırır. Bundan sonra diş etlerine müdahale edilerek yine gülüş tasarımı için gerekli girişimler yapılarak tedavi uygulamasına geçilebilir.

Gülüş Tasarımı İşleminin Sonuçları 

Gülüş tasarımı sonrasında tam olarak istediğiniz bir gülüş yakalanamayabilir. Tabi ki eski halinden çok daha güzel olacağı kesin. Bu yüzden estetik cerrahi ameliyatlarında olduğu gibi, en güzel hale getirmek için bir diş hekimleri elinden geleni yapar. Ama Tabi ki yüzde yüz her hasta yapılan işten memnun kalıp kalmayacağı kişiden kişiye değişir.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Kalıcı ve Doğal Bir İşlem 

Gülüş tasarımı kalıcı bir işlemdir. Belirli periyotlar da tekrarlanması gerekmez. Ama Dişlerde yaşlılığa ve yer çekimine bağlı olarak bozulmalar mutlaka olur. Biz zamanı durduramayız. Ama dişlerde ki estetik görünümün kaybolmasını erteleyebiliriz.

Doğal olmaması için bir neden yok. Çünkü yapılan anti doğal bir işlem yok. Diş yapınızı düzeltiyoruz. Damaklarınız ile çok fazla oynamaz isek, diş boyunu ideal orantıda tuttuğumuz sürece bu işlem doğal olarak kalır.

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer

Gülüş tasarımı için 6-7 kez kliniğimize gelmeniz gerekebilir. Her geldiğinizde planlanan bir işlem yapılır. Bu işlemler ise, bir dizam ve düzen içinde yapılır. 6 ay sonra bu süre öncesinden çok daha güzel gülüşlere sahip olabilir, daha güzel gülümseyebilir ve etrafınızdan ne kadar güzel gülüyorsun ne kadar hoş gülüyorsun gibi ilgi çekici iltifatlar alabilirsiniz.

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=74620

Yazar . Mar 17 2017. Kategori Estetik Diş Hekimliği. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,