|

Estetik yaptırırken dikkat edin!

Plastik cerrahi uzmanı Op. Dr. Murat Keret güzel olabilmek için mükemmel yüz hatlarına değil kişinin yüzüne uygun ve abartılı olmayan estetik sonuçlarla mümkün olabileceği bunu da hekimlerin yapabileceğini söyledi.

Cumhuriyet/ Gaziantep- “Estetik ve güzelliğe önem verenlerin önce kendi sağlıklarını düşünmesi önemlidir” diyen Op. Dr. Murat Keret liposuction yani yağların vakum ile alınmasının estetik cerrahinin en popüler gelişimlerinden biri olduğu örneğini vererek “Ancak uzmanlık gerektiren bu olay kesinlikle hastane ortamında ve ameliyathanede yapılması gerekmektedir. Estetik cerrahi yapılan tedavilerde kendini dünyada kanıtlamıştır. Yapılacak estetikte özellikle hasta güvenliği için doktorun rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı olması gerekmektedir” dedi.

Op. Dr. Murat Keret estetiğin sağlıklı olmasının şart olduğunu belirterek “Estetik yaptıracak hasta tüm bu konuları uzmanından ayrıntılı olarak önceden öğrenmeli ve estetik ile girişimi uzmana yaptırmalıdır. Herhangi bir komplikasyon çıktığında vücudun hiç bir şeyinin basit olmadığı meydana çıkar. Ancak bu gibi durumlarda doktor plastik cerrahi uzmanı ise olası komplikasyona müdahale etme eğitimi vardır. Günümüzde çok sık rastladığımız gibi uzman olmayan kişilerin yaptığı estetik girişimlerin ortaya çıkardığı kötü sonuçların daha sonra düzeltmesinin zor ya da imkansız olduğunu unutmamak gerekir. Estetik yaptırmadan önce bu işin eğitimini almış plastik cerraha danışılmalıdır. Bilimselliği kanıtlanmış bir sanat olan estetik cerrahi insanlara sağlıklı bir güzellik sağlar” diye konuştu.

Bekir Şahin

Kaynak : CUMHURİYET PORTAL

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=19154

Yazar . Ara 13 2010. Kategori Estetik Güzellik Haberleri, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,