|

Fastbraces Diş Teli Tedavisi

Fastbraces Diş Teli Tedavisi Nedir ? 

Klasik diş teli tedavisine göre hem dişe hemde diş köküne aynı anda baskı uygulayarak diş teli süresini en aza indiren tedavi şeklinin adıdır. Bu teknik ile tedavi süreleri ve muayene randevu sayıları düşerek zamandan ve tedavi süresinden kazanmış oluruz.

Hangi Hastalar Fastbraces Tedavisini Tercih Ediyor ? 

Diş telini uzun yıllar ağzında taşımak istemeyen hastalar tarafından genelde tercih ediliyor. Önemli işleri olan her gün toplantı halinde olan veya estetik kaygıları olan hasta gurubu için ideal bir tedavi türüdür.

Fastbraces Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Fastbraces yöntemi ile yapılan diş teli tedavileri 5 – 12 ay arasında sürmektedir. klasik metal diş telleri ile ise bu süre yaklaşık 1 yıl ile 3 yıl arasında sürmektedir. Bu bir ortodontik diş teli tedavisi için gerçekten önemli bir zaman.

Fastbraces Diş Teli Tedavisinin Avantajları 

Fastbraces diş teli tedavisinin en önemli avantajı kısa sürmesidir. Aynı zamanda klasik diş teli tedavilerine göre diş telleri değiştirilmez. Bir kere takıldığında tedavi o teller ile sonuçlanır. Bu da daha az doktora gitme daha az kontrol randevusu anlamına geliyor. Bu da hem zamandan hemde iş yerinden sürekli izin alınmasının önüne geçiyor.

Hangi Yaşta Fastbraces Diş Teli Tedavisi Yapılabilir ? 

Diş teli tedavileri dişteki bozukluklar dişlerin normalden önde veya arkada olması gibi sorunları gidermek için yapılır. Bu tedavi kalıcı dişleri çıkmış her birey için uygulanabilir. Bu da ortalama olarak 13 yaşından itibaren yapılabildiği anlamına gelir.

Bu yaşlarda dişlerin düzeltilmesi kişilerin psikolojik olarak sorun yaşamasının önüne geçer. Yani erken yaşta tedavi hem psikolojik hemde sağlık açısından bozuk dişlerin başka sorunlar açmasının önüne geçer.

Fastbraces Tekniğinin Bir Zararı Var Mı ?

Fastbraces diş teli tedavisinin kanıtlanmış bir yan etkisi veya bir zararı yoktur. Aksine hem süreden hemde dişlerin düzenlenmesi açısından kişiye oldukça büyük faydalar sağlar.

Fastbraces Diş Teli Fiyatları 

Kişiden kişiye çok değişir. Dişlerin ne kadar bozuk olduğu maliyeti etkileyen en önemli unsurdur. Eğer dişlerde büyük bozukluklar yoksa maliyeti metal diş teli tedavilerine yakındır. Ama eğer çarpıklık oranı yüksek ise, bu ücret biraz daha yukarıya çıkabilir.

Burada kıyas yapılması gerekirse bu tekniğin sunduğu avantajlar çoktur. Hem zamandan hemde estetik olarak daha güzel görünmek olsun bu arada ki minik farklara değeceğini düşünüyorum. Konu ile ilgili bilgi almak için bir ortodonti uzmanına görünmeniz gerekiyor.

Hızlı Diş Teli Tedavisi Nasıl Oluyor 

Klasik diş teli tedavilerinde bir yıl dişlere bir yıl ise diş köklerine baskı uygulanarak düzelme sağlanır. Bu yöntemin kısa olmasının en büyük kırılma noktası iki noktaya da aynı anda baskı yaparak düzeltmeyi hızlandırmaktır. Bu yüzden zaten hızlı ortodonti tedavisi adı verilmiştir. hızlı olmasından sağlık açısından bir problem yoktur. Ayrıca uzun veya kısa tedaviyi hangisini seçerseniz seçin sonuç aynıdır. Mutlaka dişlerde düzelmeler gözlenecektir.

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=74613

Yazar . Mar 16 2017. Kategori Diş Teli Tedavisi. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,