|

Gebelikte Cinsel Yaşam

Normal başlayan bir gebelikte bilimsel olarak cinsel aktivitenin yasaklanmasına gerek yoktur. Halk arasında gebeliğin düşmesine veya bebeğin zarar görmesine sebep olması gibi düşüncelerin gerçekle ilgisi yoktur. İlk üç ayda gebeliğin düşükle sonuçlanması kadınların yaptığı hareketlerle, yediği içtiği şeylerle ve cinsellikle ilişkilendirilmektedir. Bu kesinlikle doğru değildir. Çok büyük oranda erken dönem kayıplarının nedeni oluşan gebeliğin kromozomal yapısının sağlıklı olmamasıdır ve tabiat seçimini yaparak sağlıksız gebeliği sonlandırmaktadır.

Gebeliğin başlaması ile kadında ortaya çıkan fiziksel ve psikolojik değişiklikler cinsel dürtülerin azalmasına sebep olabilir, bu durumda erkeklerin eşlerini anlayışla karşılaması ve yeni duruma tam adaptasyonu ile kadında yeniden cinsel isteğin normale döneceği unutulmamalıdır. Gebeliklerin çoğunda kadınlar bu sürpriz nedeni ile çok yoğun duygusal değişiklikler içine girerler. Bu duygusal değişikliklerin sebeplerinden biri ortaya çıkan hormonal değişikliklerdir. Vücutlarında oluşacak değişiklikler, sosyal yaşamlarında oluşacak değişiklikler nedeni ile duygusal dalgalanmalar başlar. Bu dönemde cinsellik; istek azalması veya cinsellikten korku nedeni ile olumsuz etkilenebilir.

Göğüslerde ve genital bölgede yeni hormonal durum nedeni ile ortaya çıkan özellikler, göğüslerde ağrıya ve vaginada cinsel aktivite sırasında ağrıya sebep olabilir.

Konu ile ilgili Tüm Sorularınız için aşagıda ki formu Doldurabilirsiniz.

Ve ya http://www.tupbebekgebelik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

[contact-form 1 “İletişim formu 1”]

Not : Gönderdiğiniz Mesaj Tamamen Gizlilik içerisinde okunup, Cevaplanacaktır.

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=443

Yazar . Ara 3 2009. Kategori Gebelik Ve Doğum, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,