|

Gögüs Dikleştirme (Mastopeksi) Teknikleri

Meme dikleştirme ameliyatlarında kullanılacak teknik memenin sarkıklık derecesine göre değişir. Hafif sarkma olanlarda, bollaşmış ve sarkmaya neden olan fazla deri kısmı meme başı etrafından çıkarılır ve meme başı olması gereken yere taşınır. Bu teknik uygulandığında sadece meme başı etrafında belli belirsiz bir iz oluşur.

Memede sarkma fazla ise meme başı etrafından çıkarılan deriye ek olarak memenin alt yarısındanda fazla deri çıkarılarak meme estetik normlara uygun olacak şekilde yeniden şekillendirilir.

Bu durumda meme başı etrafındakine ilave olarak meme başından alt kenara doğru uzanan kısa bir iz daha oluşur. Bu iz ilk 1-2 ay belirgin olmasına rağmen özellikle beyaz tenli kişilerde altıncı aydan sonra dikkat çekmeyecek hale gelir.

Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın sonuç olarak, meme başı normal pozisyonuna taşınıp bollaşmış olan fazla derilerde çıkarılarak meme daha dik ve diri görünüme kavuşturulur. Bu girişim esnasında memede hacim eksikliği varsa yani normalden küçükse silikon protezlerde yerleştirilebilir.

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Ali Mezdeği

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=810

Yazar . Ara 8 2009. Kategori Genel, Gögüs Estetiği. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,