|

İki ayda 50 kilo verdiren balon

Diyet denemelerinden sonuç alamayan ve acil olarak kilo vermesi gereken aşırı kiloluların yeni umudu mide balonları. İşte balonun özellikleri: AvrupalI doktorlar, obezite tedavisinde mide balonu …

Diyet denemelerinden sonuç alamayan ve acil olarak kilo vermesi gereken aşırı kiloluların yeni umudu mide balonları. İşte balonun özellikleri: AvrupalI doktorlar, obezite tedavisinde mide balonu ameliyatını kullanmaya başladı. Mide içerisine yerleştirilen balon, midenin içerisini doldurarak kişinin çok daha az yemek yemesini sağlıyor. Sİlİkondan yapılan balon, 20 dakikalık operasyonla, yemek borusundan mideye indiriliyor. Balona tuzlu su ve sızıntı olup olmadığını ölçmek için de metanol mavisi dolduruluyor. Daha sonra balonu midenin içine itmek için kullanılan pipet çekilerek alınıyor . Balon midenin içerisinde serbest olarak yüzüyor. Köşeli olmadığı için de mide duvarına zarar vermiyor. Hacmi, dışarıdan belli olmayacak kadar küçük. Ancak bağırsaklardan geçmeyecek kadar büyük.

Balonun 6 ay içerisinde değiştirilmesi gerekiyor. Bunun için bir pipet yardımı ile balonun içindeki sıvı boşaltılıyor. Ardından balon yerleştirildiği gibi geri çekiliyor. Hastalar, kendilerini yarım litre su içmiş gibi hissediyor. Çok az yemek yemelerine rağmen tok hissediyorlar. Balonun yardımı ile 2 yıl içerisinde 50 kiloya kadar vermek mümkün. Bununla birlikte uzmanlar balonun geçici çözüm olduğunu belirtiyor.

Kişinin yeme alışkanlıklarını değiştirmesi gerekiyor. Aksi takdirde balon çıkartıldıktan sonra verilen kilolar geri alınabiliyor.

2006-01-31 Akşam

Editörün Notu: Başlık biraz iddialı olmuş. Doğrusu 5-6 ayda 40 kilo verdiren balon olabilirdi.

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=2581

Yazar . Ara 26 2009. Kategori Basında Mide Balonu, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,