|

İstanbul’da kalp nakli yapıldı

Beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin kalbi, Kartal Koşuyolu Hastanesinde yapılan başarılı operasyonla 32 yaşındaki Zeki Acabey adlı hastaya nakledildi.

İstanbul- Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, 7 Aralıkta Sağlık Bakanlığı Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezince, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde beyin ölümü gerçekleşen 37 yaşındaki erkek hastaya ait kalp donörü bildirimi yapıldığı belirtildi.

Kalbin, organ nakli ekibi tarafından 8 Aralıkta, ”Dilate KMP” tanısıyla takip edilen 32 yaşındaki Zeki Acabey adlı hastaya başarılı bir operasyonla nakledildiği kaydedildi.

Bu son operasyonla, 7 Eylül 1989’da Türkiye’de uzun yaşamlı ilk kalp naklinin yapıldığı Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sadece 2010’da gerçekleştirilen kalp nakli operasyonu sayısının 21’e, toplamda ise 87’ye ulaştığı bildirildi.

A.A

Kaynak : CUMHURİYET PORTAL

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=20104

Yazar . Oca 26 2011. Kategori Genel, Güncel Haberler. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,