|

Kelepçe sayesinde 10 beden inceldi

Kelepçe sayesinde 10 beden inceldi	Ekranların tombul ve şirin kızı Gamze Gözalan’ı görenlerin ağzı açık kalıyor. Bir buçuk yıl önce midesine kelepçe taktıran ve tam 65 kilo veren Gözalan, bu değişikliği ‘ikinci hayatım’ olarak yorumluyor.

Şov dünyası denilen renkli dünyada yer alan kişilerin her zaman mükemmel olması beklenir. Bu dünyada en iyiler çoğu zaman fiziklerinin avantajını kullananlardır. Tombul olanlar ya da fiziksel mükemmelliği yakalayamayanlar ise, başarılı olsalar dahi çok fazla göz önüne çıkarılmazlar. İşte yıllardır bu problemi yaşayan ama tombulluğunu şirinliği ile bütünleyen tiyatrocu ve oyuncu Gamze Gözalan da bu insanlardan biri. Özellikle televizyon izleyicisinin çok yakından tanıdığı Gözalan, 30 yıllık mesleki kariyeri boyunca belki de çoğu zaman istediği rolleri fazla kiloları yüzünden oynayamadı. Bu duruma en sonunda bir ‘dur’ demek isteyen Gözalan, bir buçuk yılda 54 bedenden 44 bedene inmeyi başardı. Midesine kelepçe taktırarak 65 kilo veren Gözalan, 15 kilo daha verdikten sonra kaç kilodan kaç kiloya düştüğünü açıklayacak. Ameliyat olduğundan beri sadece sıvılarla beslenen Gözalan, en çok pilav yemeyi özlediğini söylerken, hayatındaki bu değişimi bizimle paylaştı.

* Mide kelepçesi taktırmaya nasıl karar verdiniz?

Bir buçuk yıl önce ameliyat oldum ama beş yıl boyunca bu konuyu araştırdım. Yaptığım araştırmalar sonucunda, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi profesörlerinden Dr. Mustafa Taşkın’a gittim. Daha önceden midesine kelepçe taktırmış insanlarla tanıştım. Sonra, bir gün içinde ameliyat olmaya karar verdim.

* Mide kelepçesi taktırdıktan sonra hayatını kaybeden insanlar da var. Karar aşamasında hiç korkmadınız mı?

Hiç korkmadım. Bu konuda çok fazla bilgi toplamıştım ve ölümlerin sebebini biliyordum. Yanlış müdahaleler ya da bünyenin vereceği tepkiler insan hayatına mâl olabiliyor ama ben doktoruma çok güveniyordum.

ZAYIF HALİMİ GÖREYİM…

* Daha önceden farklı yöntemler denemiş miydiniz?

Her yöntemi denedim diyebilirim. Kilo veriyordum ama belki üç-beş gün, belki de iki ay sonra daha fazlasını geri alıyordum.

* Kaç kilo verdiniz? Şu an kaç kilosunuz?

65 kilo verdim. Ameliyattan önce 54 beden giyiyordum, şimdi 44 bedenim. Şu anda kaç kilo olduğumu kimseye söylemiyorum. İstediğim kiloya gelince açıklayacağım. Biraz doyumsuz oldum galiba, 15 kilo daha vermek istiyorum. Çünkü hayatımda bir de zayıf olmayı göreyim. Nasıl bir duygu olduğunu bilmiyorum. Merak ediyorum.

SEDA ÇAKIR HABER MERKEZİ

SABAH 12.02.2005

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=2544

Yazar . Ara 26 2009. Kategori Basında Mide Kelepçesi, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,