Midesine kelepçe taktıran ünlü popçu Ozan Orhon, 127 kilodan 67 kiloya düştü.

Midesine kelepçe taktıran ünlü popçu Ozan Orhon , 127 kilodan 67 kiloya düştü20.08.2006Ozan Orhon , bundan 15 yıl önce Türkiye `nin en ünlü popçularındandı. Yakışıklılığı ile kızların gözdesiydi. Ancak ne olduysa hızla kilo almaya başladı. 127 kiloya kadar çıktı. Son çare olarak midesine kelepçe taktırmaya karar verdi. 31 Mart tarihinde ameliyat oldu.

Aradan 100 gün geçti ve şimdi tam 67 kilo. Yani 100 günde 60 kilo verdi. Orhon , 100 günlük macerasını ve yaşadıklarını VATAN `a anlattı: `Bir gün eski kayınpederim bana, `Mideye takılan kelepçeleri ben ithal ediyorum. İstersen bu yöntemi dene` dedi. Beni Prof. Dr. Mustafa Taşkın `a götürdü. Taşkın bana `morbit obezite` teşhisi koydu. Mideye takılacak kelepçe ile zayıflayabileceğimi söyledi.

İnternete girdim araştırma yaptım. ABD `de de bu yöntemin kullanıldığını öğrendim. Maliyeti 35 bin doları buluyordu. Türkiye `de ise 7-8 bin dolara geliyordu. 31 Mart `ta ameliyat olmak üzere hastaneye gittim. Son anda kaçmak istedim ama hemşire `Şişerken bana mı sordum. Çabuk yatağa yat ve ameliyat ol` diye fırçaladı. Bu fırça ile ameliyata girdim. Sonuçta da bu kadar kilo verdim. Ancak kelepçeyi taktırdığınızda sadece sıvı beslenebiliyorsunuz. Bugüne kadar hep sıvı beslendim. Ne içerseniz için da kana kana içemiyorsunuz. Pipet ile azar azar içiyorsunuz. Sonuç olarak da kilo veriyorsunuz.` Orhon ameliyattan sonra ABD `de yaşadığı bir olayı anlattı: `Bir arkadaşım ile görüşecektim. Randevuya gittim ve onu gördüm. Bülent diye seslendim. Bana baktı ve kafasını çevirdi. Beni tanıyamamıştı. Böyle olaylarla çok karşılaşıyorum.`

Haber: Öge DEMİRKAN

2006-08-20 Vatan

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here