|

Kilo vermek için balon yöntemi…

AA-Seyfi Dağdelen , 6 ay önce 153 kiloya sahip olduğunu, zayıflamak için balon yöntemine başvurduğunu kaydetti. Malatya Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen operasyonla midesine balon yerleştirildiğini kaydeden Dağdelen , şunları söyledi: “153 kiloydum ve bu bana büyük rahatsızlık veriyordu. 4 Mayıs 2006 tarihinde Malatya Devlet Hastanesine başvurdum. Hiçbir cerrahi müdahale yapılmadı. Endoskopi yapılır gibi işlem uygulandı. Aynı gün eve çıktım. Üzerime 36 kilo alarak ancak 200 metre gidebiliyorum. Bu ağırlıkla nasıl yaşıyordum bilmiyorum.“

“6 VATANDAŞA UYGULANDI“

Operasyonu gerçekleştiren Malatya Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Kliniğinde görevli Op . Dr. Mustafa Ateş , şöyle konuştu:

“Bu yöntem Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi `nde ilk kez hastanemizde uygulanmaya başladı. Şu ana kadar 6 hastaya uygulandı, büyük başarı elde edildi. Hastalar 6 aylık süre içerisinde 36 kilo veriyor. Balon uygulaması, aşırı kilolara veda etmek için en etkili ve kısa yöntemlerden biridir. Ameliyatsız ve cerrahi müdahale gerektirmeden uyguluyoruz. Hastalar önce uyutuluyor, daha sonra 10 dakika içerisinde midelerine 9 cc hacminde balon konuluyor. Balon midede şiştikten sonra hastalar 6 ay boyunca takip ediliyor.“

Balon yöntemi ile kilo verme tedavisine büyük talep olduğuna işaret eden Ateş, “Şu ana kadar 6 vatandaşımız bu şekilde fazla kilolarından kurtuldu. Sırada bekleyen çok sayıda hastamız bulunmaktadır.” dedi.

2006-12-20

Editörün Notu: Mustafa Kardeşimizle ilk balon uygulamasını Malatya’da beraber gerçekleştirmiştik. Sayın Dağdelen’i azmi için tebrik ediyor, sayın Ateş’in başarılarının devamını diliyorum.

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=2571

Yazar . Ara 26 2009. Kategori Basında Mide Balonu, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,