|

Kol Sarkıklıkları – Kol Germe

Kolun üst kısmındaki deri sarkmaları genç ve orta yaş grubunda kilo kaybetmeye, ileri yaş grubunda ise yaşlanmaya bağlı olarak derideki elastin-kollojen liflerinin kalitesini kaybetmesine bağlı olarak ortaya çıkar. Vücudun her yerinde olduğu gibi kol derisi de fazla kilo alındığında gerginleşir, ancak, bu kilolar verildiğinde deri eski gerginliğine her zaman kavuşamaz ve sarkma oluşur. Sarkma genellikle kolun üst kısımlarında ve iç tarafında ortaya çıkar. Bu bölge dışında sarkma anatomik özellikler nedeniyle çok nadirdir.

Kolda oluşan sarkmaların tedavisinde ana nokta yağ dokusu ile birlikte fazla derininde vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Sadece liposuction (vakumla yağ emme) yapılırsa kolda sarkmanın artma riskinden dolayı oldukça dikkatli davranılmalıdır. Kol germeameliyatıyla sarkmış olan fazla deri çıkartılırken kol iç yan tarafta cerrahi nedeniyle bir iz oluşmaktadır. Ancak yine de koldaki sarkmanın neden olduğu estetik sıkıntının yanında kabul edilebilir düzeydedir. Sarkmanın az olduğu vakalarda ameliyat izinin koltuk altında dizayn edilebileceği mini kol germe ameliyatı yapılabilir.

Kol Sarkıklıkları Ameliyatı genel veya lokal anestezi altında hastane koşullarında gerçekleştirilir ve ortalama ameliyat süresi 1,5-2 saattir. Hasta aynı gün taburcu edilebilir ve günlük aktivitelerine 2 gün sonra dönebilir. Operasyondan 2 gün sonra duş alınmasına izin verilir. Dikiş alınması gerekmez. Koşu ve tenis gibi spor aktivitelerine 3-4 hafta sonra izin verilir…

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=955

Yazar . Ara 9 2009. Kategori Genel, Vücut Estetik. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,