|

Kusursuz bacaklara sahip olmak için

Son moda diz ve bacak estetiği

Tüm dünyada son dönemlerde moda haline gelen ve diz ve bacak estetiği, Türkiye’de de büyük bir ilgi görüyor. Düzgün bir bacak sahibi olmak isteyen kadınlar bıçak altına yatarken, Doç.Dr. İbrahim Aşkar, çarpık bacakların bile kamufule edilebildiği operasyonla her kadının daha düzgün bir bacağa sahip olabileceğini söyledi.

Daha zarif ve düzgün görünümlü bacaklara sahip olmak isteyen kadınlar estetik merkezlerine akın ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar daha zarif ve çekici görünmek için diz ve bacak estetiği yaptırıyor. Günlük yaşamda olduğu kadar özel yaşamda da kendini daha iyi hissetmek isteyen kadınlar, çarpık veya kalın bacak görüntüsünden yapılan operasyon ile kurtuluyor. Diz ve bacak estetiğine ilginin artmasında moda ve sosyal nedenlerin önemli bir etmen olduğunu söyleyen Doç.Dr. İbrahim Aşkar, “Özellikle bayanlarda dizin iç yanındaki fazlalıklar ve yağ tabakası, hem kötü bir görüntü hem de bacakları olduğundan daha kısa gösterir. Ayrıca bacak bacak üstüne atıldığında veya kısa etek elbise giyildiğinde kötü bir görüntü oluşturuyor. Bacaklarda eğrilik, kalınlık veya kılcal damar sorunları en sıklıkla karşılaşılan durumlardır. Bazen bacaklar düzgün olsada kılcal damarlardan ötürü bacak estetiği bozulabiliyor. Bu yüzden bacak estetiği isteyenleri liposuction veya bacak şekillendirme yapıyoruz. Bacak, uyluk ve diz bölgeleri arasında uyum göz önünde bulundurularak, bazı bölgelerden yağ alarak, bazı bölgelere ise yağ hücresi vermek, bağ dokusunun sıklaştırılması gibi işlemlerle uyumlu bir şekle kavuşturuluyor. Bu işlem gerektiğinde tekrarlanabilir. Kılcal damar varisleri için de diod lazer ile yarasız, kansız ve morarma olmaksızın sonuca gidebliyoruz. Bacak ve basenlerde sıklıkla rastlanılan selülit için de manyetik alan tedavisi, AWT, sıkılaştırma, drenaj tedavileri ve beautyvibe uygulamaları sıklıkla yapılabilir. Burada unutulmaması gereken nokta yağ enjeksiyonlarının birkaç defa tekrarlanabileceğidir. Bacak ve basenlerde görülen çatlaklar için lazerle tatminkar sonuçlar elde edilebilir” dedi. Çok sarkmış olan bacaklarda ise hem uyluktan hem de diz iç kısımlarından germe yapılabildiğini, bu işlem sırasında bağ dokularının da gerildğini söyledi. Bu işlem için izin az kalması için yara iyileşmesinin kişilerde önemli olduğunu söyledi.

ÇARPIK BACAKLARDAN KURTULMAK MÜMKÜN

Bacaktaki kusurların ve kötü görünümün her zaman yağ fazlalığından kaynaklamadığını ifade eden Doç.Dr.Aşkar “Çarpık bacak görüntüleri özellikle kadınların çok rahatsız olduğu bir durumdur. Bu bacak kemiği eğriliğinden ve bazı küçük yaşlarda kas sorunlarından kaynaklanıyor. Bu durumlarda kamufulaj yapıyoruz. Parantez bacak diye de bilinen iç bükey olan görüntünün düzeltilmesi için, yağ enjeksiyonu yada silikon implant yerleştirmek suretiyle çok daha düzgün bacaklara sahip olmak mümkündür” şeklinde konuştu.

İHA

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=3527

Yazar . Şub 24 2010. Kategori Genel, Güncel Haberler. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

1 yorum . “Kusursuz bacaklara sahip olmak için”

  1. Tavsiye edebileceğiniz birde lazer merkezi olsa daha iyi olurdu…

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,