|

Lamine dişler ile güzel gülüşler mümkün

Birçok kişi dişlerindeki çarpıklık, renk değişikliği, diş kaybı, dişleri arasında seviye ve renk farkının olması, dişin aralıklı olması gibi nedenlerden dolayı içinden geldiği gibi gülemiyor. Günümüzde diş hekimleri ve ortodontistler, güzel ve düzgün dişler yanında, gülümsediğinizde güzel gülüş olarak tanımlanan ve “U” harfine benzeyen bir gülüşe sahip olmak isteyenlere lamina yöntemini öneriyorlar.

Cumhuriyet – Dentalform‘dan Diş Hekimi Şölen Arslan, laminenin tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış porselen yaprakların dişlerin ön yüzüne yapıştırılması esasına dayanan yöntem olduğunu söyledi. Arslan, “Porselenden imal edilen ve yaprak dediğimiz tabakalar, çok ince, ortalama 0,7 mm kalınlığında oluyor ve bu yapraklar ışık geçirgenliğine sahip. Öncelikle kişinin ağız ve diş yapısına göre, hastanın kendi dişlerinden ölçü alınarak tasarlanıyor. Laboratuar ortamında döküldükten sonra tek tek dişler üzerine yapıştırılıyor” dedi. Porselen tabakaların dişlere tamamen uyumunu için iyi bir klinik ve laboratuar çalışmasının gerektiğini vurgulayan Arslan, hekimin ve diş teknisyeninin bu konu üzerindeki teknik bilgisinin, estetik görüşünün yeteneğinin gelişmiş olmasının da başarı oranının arttırdığını söyledi. Tedavinin laboratuar aşamasının 7 ile 10 gün arasında değiştiğini anımsatan Arslan, şöyle devam etti:

“Lamine dişin avantajları dişi en iyi koruyabilen ve kısa süren bir tedavi yöntemi olmasıdır. Porselen tabakalar çok doğal görünür ve dişlerle bütünleşir. Çok iyi cilalanmış porselen yüzeyi nedeniyle diştaşı oluşumu çok nadir görülür. Kahve, çay gibi içecekler yüzünden renk değiştirmez. Mineye sıkıca yapıştırıldığından kırılmaya karşı dirençlidir. Herşeyden önemlisi dişlerin doğal yapısı bozulmaz, istenilen estetik özelliklere göre bir form yaratmaya izin verir. Yalnızca genel bir diş temizliği yapılır ve hiçbir dişin kesilmesine, küçültülmesine gerek kalmadan yöntem uygulanır. Yöntem, dişlerinizin sağlığını, görünüşünü en az 10 yıl korumanız sağlıyor. ”

Kaynak : CUMHURİYET PORTAL

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=19284

Yazar . Ara 15 2010. Kategori Ağız Ve Diş Sağlığı Haberleri, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,