Meme Ucu Estetiği

Meme başı etrafındaki kahverengi yuvarlak bölge AREOLA olarak adlandırılır. Areolada büyüklük doğuştan olabileceği gibi hamilelik ve kilo almaya bağlı meme büyümeleri durumlarında da çap genişler. Areolanın normalde olması gereken çapı 4.5-5 cm civarındadır. Klinik gözlemlerimde areola çapının 15 cm ye kadar büyüdüğüne şahit oldum.

Sağlık açısından herhangi bir soruna neden olmasada estetik açıdan ortaya  şık olmayan görüntü çıkar. Bu sorun areola küçültücü işlemlerle rahatlıkla giderilebilir.

Meme Ucu Estetiği lokal anestezi ile yapılabileceği gibi sedasyon(sakinleştirici ilaç)la da yapılabilir. Geniş olan areola çapı 5 cm olacak şekilde planlanarak halkasal şekilde küçültülür. Ameliyat neticesinde areola dış sınırında halkasal şekilde hafif bir iz kalır. Hasta aynı gün taburcu edilir ve sosyal yaşantısına aynı gün dönebilir.

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Ali Mezdeği

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=829

Yazar . Ara 8 2009. Kategori Genel, Gögüs Estetiği. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,