Mide kelepçesi ile iki yılda 74.5 kilo verdi	İzmirli Yıldırım Seyhan, midesine takılan kelepçe ile tığ gibi oldu. Operasyon öncesi bir oturuşta üç tavuk ve altmış köfte yerken, şimdi sadece iki portakal ile doyuyor

İzmirli 53 yaşındaki Yıldırım Seyhan, üç tavuk ve 60 köfteyi aynı anda alabilen midesini ancak kelepçe taktırarak kontrol altına alabilmiş. İki yılda 149.5 kilodan 75 kiloya düşen Seyhan, “Çoraplarımı giyemez hale gelmiştim. Artık iki portakalla bile doyuyorum” diyor. Gençliğinde formunda bir delikanlıymış Yıldırım Seyhan. 30 yaşlarında, işitme engelli kızının doğumuyla kendini yemeye vermiş. İçinde bulunduğu stresin de etkisiyle, iştahı günden güne artmış ve 40 yaşında 100, 45’inde 125, 51’inde ise 149.5 kiloya ulaşmış.

MİDESİ PATLAMIŞ

Yıldırım Seyhan, iki yıl önce 50 köfte, üç tavuk ve karışık ızgaranın üstüne bir tencere kuru fasulyeyi iki ekmekle bitirdikten sonra, elma yerken midesi patlamış. Saatler süren bir ameliyat sayesinde yaşama dönmüş. Doktor olan ağabeyinin de zoruyla midesine kelepçe taktırmış.

ARTIK YEMİYOR

Seyhan’ın midesinin dörtte biri metal bir kelepçeyle işlevsiz hale getirilmiş. İki yılda tam 74.5 kilo vermiş. Şu anda 75 kilo. Artık az yiyor ve sağlıklı. Seyhan, “Artık kendimi çok iyi hissediyorum. Şişmanken safra kesesi, apandisit ve iki kez de fıtık ameliyatı geçirmiştim. Ameliyattan sonra bir kez bile hasta olmadım” diyor.

13.12.2003 SABAH

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here