Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güner Öğünç, mideye takılan kelepçe sayesinde şişman hastaların ayda 5-6 kilo verebildiğine dikkati çekerek, bu ameliyat için yurtdışından hastaların Antalya’ya geldiğini kaydetti.

Güner Öğünç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla, aşırı şişman kişilerin midesine kelepçe taktıklarını belirterek, Türklerin yanı sıra yabancı ülkelerden de hastaların kendilerine başvurduklarını söyledi.

Güner Öğünç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleştirilen operasyonla, aşırı şişman kişilerin midesine kelepçe taktıklarını belirterek, Türklerin yanı sıra yabancı ülkelerden de hastaların kendilerine başvurduklarını söyledi. 3’ü yabancı 20 kişiye bu operasyonun gerçekleştirildiğini anlatan Öğünç, ”Ülkemizde hala aşırı şişmanlık, ciddi bir hastalık olarak görülmüyor. Aşırı şişman kişiler zayıflamak yerine, bu nedenle ortaya çıkan şeker, hipertansiyon gibi hastalıklarını tedavi ettirmeye çalışıyorlar” dedi.

Avrupa’da 9 bin dolara yapılan mideye kelepçe ameliyatının Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 5 bin dolara yapıldığına dikkati çeken Öğünç, ”Ucuz ve kaliteli sağlık hizmeti verilmesi nedeniyle yabancılar burada ameliyat olmak istiyorlar. Antalya’ya gelen yabancılar hem sağlıklarına kavuşuyorlar, hem de tatillerini yapıyorlar” diye konuştu.

98 KİLODAN 59 KİLOYA DÜŞTÜ

Antalya’da yaşayan bir çocuk annesi 28 yaşındaki Meryem Başer de 98 kiloya çıktığında sağlık sorunları yaşamaya başlayınca, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne başvurdu. 28 Nisan’da midesine kelepçe takıldığını anlatan Başer, ayda yaklaşık 5 kilo vererek 59 kiloya düştüğünü söyledi. Başer, şöyle konuştu:

”Zayıflamak için her yolu denedim, ancak başarılı olamadım. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde mideye kelepçe takılarak zayıflandığını duydum. 28 Nisan tarihinde mideme kelepçe takıldı ve çok yemek yeme hissim kayboldu. İhtiyacım kadar yiyorum. Şu anda 98 kilodan 59 kiloya düştüm.”

AA 24.12.2004

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here