|

Mide kelepçesiyle 1 yılda 60 kilo verdi

Antalyalı sanat tarihi öğretmeni Semra Yalçın (49), İzmir`de midesine taktırdığı kelepçeyle 120 kilogramdan 60 kilograma indi.

Antalyalı sanat tarihi öğretmeni Semra Yalçın (49), İzmir `de midesine taktırdığı kelepçeyle 120 kilogramdan 60 kilograma indi09.10.2006Geçirdiği akut eklem romatizması nedeniyle gördüğü kortizon tedavisinde çok kilo aldığını belirten Yalçın , geçen yıl İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi `nde midesine kelepçe takıldığını hatırlatarak sonrasını şöyle anlattı: `Bir yıl içinde 60 kilograma indim. Spor yaptığım için vücudumda sarkmalar olmadı, çok su içtim ve çok yüzdüm. Az ama sık sık yemeyi, öğün atlamamayı öğrendim. Şeker hastalığı yeni başladığı için iyileştim, yüksek tansiyon şikayetinden de kurtuldum.` Kilo verdikten sonra birçok öğrencisinin ve eski arkadaşının kendisini tanımakta zorlandığını kaydeden Yalçın , `O kilolarla, görünmek, dolaşmak hiç hoş değildi. Şimdi aynada kendime baktıkça mutlu oluyorum` dedi. Operasyonu yapan Dr. Yasin Peker ise 120 kilo ile kendisine başvuran Yalçın `ın şeker ve yüksek tansiyon hastalığı riski de bulunduğunu belirterek, `Hastamız taburcu edildikten sonrada bizimle temasını hiç koparmadı, tavsiyelerimize uydu ve kontrollerini hiç aksatmadı bu nedenle kolay kilo verdi` dedi.

2006-10-09 Vatan

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=2515

Yazar . Ara 26 2009. Kategori Basında Mide Kelepçesi, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,