|

Saç Ekimi Fue Yöntemi

Fue saç ekim metodu, ilk olarak Avusturalya’dan Dr. Woods tarafından “Wood Technique” ismiyle duyurulmasına rağmen, kendisi bu saç ekim metodunun detaylarını bildirmediği için bu isimle kabul görmemiştir. 2002 yılında, Dr. Rassman ve Dr. Bernstein tarafından detaylarını içeren haliyle bu metod bilim dünyasına duyurulmuştur.

Fue saç ekim metodunda, fut saç ekim metodundan farklı olarak, vücudun her yerinden kök hücre almak mümkündür. Fue metodunun bir diğer avantajı da, ilgili kısımdan bir deri parçasının çıkartılmak zorunda olmaması ve kök hücrelerinin üzerinde birebir çalışılabilinmesidir. Fut saç ekim metodunda alınan parçanın bulunduğu kısım dikiş ile birleştirildiği için çok ince bir çizgi halinde de olsa iz kalmaktadır.

Fue saç ekim metodunda yine lokal anestezi ile kaynak olarak belirlenen yerler uyuşturulur. Uyuşturulma gerçekleştikten sonra ilgili uzman saç köklerini ucu 1 mm. den biraz daha küçük bir alet yardımıyla teker teker ayrıştırmaya başlar. Bu aşama alınan köklerin sağlıklı kalabilmesi vesaç ekimi gerçekleştikten sonra ekildikleri yerde durabilmeleri için hayati önem taşımaktadır. Bu ayrıştırma işlemi genel olarak önceden hasta ile anlaşılmış tane sayısına göre yapıldığı için adet bazlı olarak yapılır. Ayrıştırılan saç kökleri yine hücre suyundan bekletilereksaç ekimi başlayana kadar sağlıklı kalmaları sağlanır.

Alım işlemi tamamlandıktan sonra,saç ekimi gerçekleştirilecek alanda, fut metodunda da olduğu gibi önce lokal anestezi ile uyuşturma sonra da delik açma işlemleri uygulanır. Açılan deliklere, çıkartılan saç kökleri teker teker yerleştirilir. Bu aşamanın da tamamlanmasıyla fue saç ekim metodu tamamlanmış olur….

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=981

Yazar . Ara 9 2009. Kategori Genel, Saç Ekimi. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,