|

Sadakatsizliğin suçlusu bulundu!

Amerikalı bilim adamları, bazı insanların en sevdiklerine dahi sadık kalamamasının nedeninin genetik olabileceğini ortaya koydu.

İtalyan Corriere della Sera gazetesinde çıkan habere göre, New York Devlet Üniversitesinden bir grup bilim adamı, bazı insanların eşlerine sadık kalamamalarının nedeninin, alkol ve kumar alışkanlıklarıyla da ilgili olan ve hatta kişinin siyasi olarak daha “liberal” eğilimli olmasına yol açan DRD4 geni varyasyonu olabileceğini bildirdi.

Uslanmaz çapkınlara bu davranışları için mazeret veren araştırmada bilim adamları, 181 gencin DNA’sını ve cinsel geçmişlerini karşılaştırdı.

DRD4 geni varyantını taşıyanların, kaçamak yapma ihtimallerinin diğerlerine göre iki kat daha fazla olduğunu ortaya koyan araştırmayı yürüten ekibin başındaki Justin Garcia, bunun kesinlikle, bu varyantı taşıyan herkesin evlilik dışı ilişkiye gireceği anlamına gelmediğinin altını çizdi.

Bu geni taşımayanların da yine eşlerini aldatabildiğini belirten Garcia, “Araştırmamız, sadece bu varyantı taşıyanların bu tür eylemlerde bulunmaları ihtimalinin çok daha yüksek olduğunu gösteriyor” dedi.

Kaynak : MİLLİYET GAZETESİ

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=19205

Yazar . Ara 14 2010. Kategori Genel, Güncel Haberler. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,