Tırnak modası, tüm uç renkleri tükettikten sonra şimdi de takma tırnaklar, efektli ojeler ve tırnak çıkartmalarına sarmış durumda

Lady Gaga’nın videolarındaki ve Chanel’in yeni reklam kampanyasındaki tırnakları hazırlayan, ünlü isimlerin manikürcüsü Naomi Yasuda, tırnaklarda değişen trendleri ve onları iyi uygulamanın olmazsa olmaz yollarını anlattı.

1 Ünlüler tırnak renklerini ve desenlerini seçerken kendi karakterlerinden yola çıkıyorlar. Siz de tırnaklarınızı boyayacağınız rengin, üzerine koyacağınız süslerin, sizi yansıtan özgün bir stil olmasını sağlamaya çalışın.

2 Çarpıcı renkler giyindiğinizde tırnaklarınızı fazla uzun tutmamalısınız. Parmak uçlarınızı hafif geçecek kadar olması yeterlidir.

3 Kırmızı tonlarının asla modası geçmez. Onları her zaman kullanabilirsiniz. Ama bu sezonun renkleri daha çok doğayı yansıtan toprak renkleri. Kahveler, fümeler, griler ve hatta en moda olan koyu yeşil.

4 Tırnaklarınızı süslerken elinizde asetona batıracağınız bir far fırçasını hazır bulundurun. Bunu hataları düzeltmek için kullanmanız gerekebilir.

5 Leopar deseni bu kışın en belirgin trendi. Uygulayabilmek için önce tırnağınıza kahverengi bir oje sürün. Sonra daha açık renk bir kahve tonuyla noktalar koyun. Sonra her noktayı siyah tırnak kalemi ile çerçeveleyin.

Kaynak : SABAH GAZETESİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here