|

Ünlülerin sağlıklı kalma yöntemleri!

Aktörler, pop yıldızları ya da diğer ünlüler tarafından tavsiye edilen diyet ve egzersizleri masaya yatıran Sense About Science grubu, bu kişilerle gündeme gelen sağlıklı kalma yöntemlerinden örneklerin bulunduğu bir liste yaptı.

Ünlülere nerede yanlış yaptıklarını göstermeyi ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi hedefleyen grubun yıllık listesinde, futbol oyuncusu David Beckham ve Prens William’ın nişanlısı Kate Middleton gibi ünlülerin kolunda görüntülenen ve enerjiyi arttırdığı iddia edilen silikon bileklikler de yer alıyor.

Süper model Naomi Campbell ve Ashton Kutcher ile Demi Moore gibi oyuncuların yaptıkları, sadece akçaağaç şurubu, limon ve biber tüketilen iki haftalık diyete de listesinde yer veren grup, yaptığı açıklamada, “bunların birçoğunun bilimsel temeli olmadığını” belirtiyor.

Bu tür sağlık ve form tutma taktiklerini engellemek için “ünlü yorumcular için akılda kalıcı notlar” da hazırlayan grup, şu noktalara işaret ediyor:

“Kimyasal madde içermeyen ürün yoktur: Herşey kimyasallardan yapılmıştır, önemli olan hangilerinin kullanıldığıdır. Detoks bir pazarlama mitidir: İnsan vücudu bunu pahalı iksirler ve detoks diyetleri olmadan da yapar. Enerji ve sağlığın kaynağı besin ve egzersizdir: Bunun daha kestirme bir yolu yoktur.”

Kaynak  : MİLLİYET GAZETESİ

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=19570

Yazar . Ara 30 2010. Kategori Genel, Güncel Haberler. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,