|

YARIM TONLUK KADINI MİDE KELEPÇESİ DE KURTARAMADI

296Renee Williams neredeyse yarım ton ağırlığındaydı ve dünyanın en ağır insanıydı. Geçirdiği ameliyatlar sonrasında iyice yorgun düşen bedeni, bu ağırlığı kaldıramadı.

Daily Mail’de yer alan habere göre Renee Williams, geçirdiği gastrik by-pass ameliyatından sonra giderek şişerek devasa bir boyuta ve ağırlığa ulaşarak dünyanın en ağır insanı oldu.

29 yaşındaki genç kadın, 2003 yılnda geçirdiği bir araba kazası sonrasında ayağını kırıp uzun bir süre yatağa mahkum oldu. Zamanın çoğunu yemek yiyerek geçiren Renee’nin bür süre sonra durmak bilmeyen karın ağrıları başladı. Günde yaklaşık sekiz hamburger yiyen ve yatmaktan yorgun düşen genç kadın 2007 yılında 255 kiloya kadar ulaştı. Bu ağırlık, sağlıklı bir kadının ağırlığından neredeyse altı kat daha fazla olduğu söylenebilir.

Giderek artan kilolar Renee Williams’a 445 kiloya kadar taşıdı. Ancak bu bir insan için çok çok fazla bir ağırlıktı.

Uzun bir süre doktorlarla görüşüldükten sonra gastrik by-pass ameliyatı geçiren Renee için bu operasyonun oldukça tehlikeli olduğunu söyleyen dktorlar, genç kadının ısrarlarına dayanamayarak ameliyatı gerçekleştirdi. Çocuklarını kucaklayamayan bir anneyi anlamaları gerektiğini söyleyen Renee Williams, ameliyatın ardından giderek kilo vermeye başladı. Ancak ameliyattan 12 gün sonra geçirdiği bir kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Dünyanın en ağır kadını 2007’nin Mart ayında yaşamını yitirdi.

297

BASIN

Konu ile ilgili olarak detaylı Bilgi için Lütfen Tıklayınız…    Op Dr Murat Üstün

Kısa URL: http://aksaglik.com/?p=2510

Yazar . Ara 26 2009. Kategori Basında Mide Kelepçesi, Genel. Bu yazıya eklenen yorumları RSS beslemesi üzerinden takit edebilirsiniz RSS 2.0. Yorum yazabilir veya geri izlemede bulunabilirsiniz.

Yorum Yazın

En Son Yorumlananlar

  • Kerem: Çok açıklayıcı ve güzel yazılmış. Tebrikler.
  • Kübra Toptan: Merhaba. Her eczanede bulabileceğinizi düşünüyorum. Kesinlikle doğru bir tercih yapıyorsunuz. İyi...
  • muharrem Alkııç: iyi günler bebeğimiz için gaz merhemi ( wındsalbe ) kullanmak ( almak ) istiyorum bu ürünü nasıl...
  • burhan: Çok güzel bilgiler var sitenizde.Sitenizin önü açık 3 ay sonra çok iyi yerlere gelirsiniz bence…
  • osman nihat özcan: sitenizi tavsiye edeceğim, saygılar,